Čo nového v Žarnovici

Dokopy nič. Stále ten istý parádny výhľad:
zarnovica_2014_02Ale už sa tu dejú veci! Pomaly ale isto. Napríklad sme kúpili bager (osobne to vyhlasujem za kúpu roka 2014, som zvedavá či ho niečo tromfne. Doteraz viedol mlynček na obilie). Už sa nám začínajnú hlásiť chalani, čo si chcú splniť detské sny a trošku pobagrovať. Len teraz neviem či sa mám tešiť alebo sa báť.
zarnovica_2014_04
zarnovica_2014_07Na pozemku sa teraz pohybujú geodeti a merajú hranice. Chceme to oplotiť, spraviť terasy a zasadiť miliardu rastlín, tak nech nám ich nepožerú nepozvaní hostia. Okrem toho sme pozbierali bazu a spravili biely bazový sirup. Stihli sme ho spraviť akurát tak pre seba, tak tento rok ho ešte nerozdávam. Našli sme zopár hríbov a lesných jahôd. Lipa ešte nekvitla, vyzerá že tento rok sa k nej nedostanem. Urobili sme úplne konvenčné políčko a nasadila som tam reďkovku, mrkvu, hrach a kukuricu. Možno z toho niečo vyrastie, aj keď reďkovke veľkú šancu nedávam, keď je takto sucho a kukuricu som sadila dosť neskoro.

Kubík začal vyrábať lavičky z popadaných stromov aby sme mali kde sedieť a opekať:
zarnovica_2014_06Našla som zaujímavý kvet. Aha, takýto (ak niekto viete čo to je zač, dajte vedieť, zatiaľ som ho v mojich knihách nenašla):

zarnovica_fialovy_kvet01zarnovica_fialovy_kvet02

 

 

 

 

 

 

 

 

To je tak všetko. Ale hlavne, kúpili sme bager!zarnovica_2014_10

FacebookpinterestlinkedinFacebookpinterestlinkedin

5 názorov na “Čo nového v Žarnovici”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *