Recyklácia v praxi – satelitný tanier

Kto sa drží hesla recykluj, prepouži, tak vyhadzovať nepotrebné veci moc nemôže. Predsa nikdy neviem kedy dostanem nejaký dobrý nápad a tá zbytočnosť sa mi hodí. Takto dopadol aj starý satelitný tanier na streche chaty. Jeho nový život je teraz podstatne bližšie k zemi a je mu pekne teplúčko.
Čiže ako sa zo starého satelitného taniera spraví mobilné ohnisko?

_MG_1341Ono to ohnisko nie je až také mobilné, na opekačku na kopec sa vám ho asi nebude chcieť niesť, ale v rámci okolia domu/chaty je to fajn. K tanieru bolo treba prirobiť len 3 nohy na státie. Tie sme si našli vo veciach ktoré ostali z výmeny strechy – držiaky na odkvapy. V chladnejšom počasí môžme opekať priamo na terase a príjemne sa zohriať. Tento rok sme to už museli vytiahnuť aj keď bol naokolo ešte sneh, ale zima bola dlhá a grilovací deficit veľký. Máme síce aj gril, aj veľké ohnisko u susedov, ale ako vyplynulo z výskumu, tým že je oheň nad zemou, zohreje sa veľmi ľahko celý tanier aj priestor okolo a všetkým nám bolo príjemne teplo.

_MG_1319 _MG_1322

Viac informácií je zbytočné písať, už len zhrnúť pre a proti. V prípade väčšej zimy vonku to určite odporúčam, ohnisko až tak dobre nevyhreje. Alebo hreje až príliš a lavicu ktorá je pripevnená do zeme, je ťažko posunúť. Nedostatky: bohužial ani s týmto špeciálnym nastavením taniera sa nepodarí chytiť mimozemské vysielanie a v prípade väčšieho vetra je popol ráno po celej terase. Osobne mi to moc nevadí, zametené to mám behom chvíle.

A nezabudnite pred grilovaním upratať sušiak s opraným prádlom!

FacebookpinterestlinkedinFacebookpinterestlinkedin

Názor na “Recyklácia v praxi – satelitný tanier”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *