Zvyšky látok a ich využitie – odličovacie tampóny

Kedysi dávno, keď sme s Kubíkom mali more voľného času a dieťa ešte len klopalo na dvere, šila som pre Alexa látkové plienky. Z nich mi ostalo rôzne množstvo dosť veľkých ústrižkov, že mi ich bolo ľúto vyhodiť. V tom čase som sledovala blog Ekozahrada kde sa riešili práve tieto kúsky látok. Tak som si teda ušila odličovacie tampóny a už si ich nemusím kupovať. A že ja nie som eko bio?

Napriek tomu že ušetrené financie sú zanedbateľné, ten odpad je už na zamyslenie. Okrem toho si myslím že je to fakt super nápad.
_MG_1228Ak sa moc nemaľujete, s pleťovou vodou ten tampón vydrzí 2-3 dni, potom s ním smelo do práčky. Po vypratí je zas zamatovo hebký a pohladí vašu tvár ako pierko :). Majú 2 rôzne strany, jedna je zo zamatu, úplne stačí na pleťovú vodu a druhá je z froté, tá je vhodnejšia na odstránenie make-upu. Priemer cca 7,5 cm. Moje sa dajú prať aj na 60 stupňoch, lebo sú vyrobené z eko certifikovaných látok určených na plienky a tie predsa len treba prať pri vysokých teplotách. Keďže plienky z tej istej látky periem už druhý rok, krásne vidím ako je látka trváca a napriek toľkým praniam si drží tvar aj kvalitu.

Komu sa tento nápad páči a nemá na výrobu potrebné suroviny alebo čas, stačí sa mi ozvať na email, mám ich ušitých kopec!

FacebookpinterestlinkedinFacebookpinterestlinkedin

11 názorov na “Zvyšky látok a ich využitie – odličovacie tampóny”

  1. Tento nápad sa mi páči. Aj vy spomínate zanedbateľnosť jeho využitia v spojitosti s financiami, ale sama miniem dva odličovacie tampóny denne a mám zlý pocit, keď ich hádžem do odpadu … Ak mi dáte typ na látku, z ktorej ste ich šili, pokúsim sa o niečo podobné – ďakujem V

    1. Je to bambusový zamat z jednej strany a z druhej strany bambusové froté na také hrubé odlíčenie, nájdete to v obchodoch, ktoré ponúkaju takéto špeciálne plienkové látky. Určite postačí aj bavlna, musí mať ale vysokú gramáž, nech sa to nerozpadne po pár opraniach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *