Recyklácia – obaly od CD, DVD, …

Zas trochu meškám, ale tentokrát mám na to objektívne dôvody. Všetci sme boli chorí, potom nešiel dlho internet, Vianoce, zas choroba, opäť nebol internet,…. katastrofa. Zima je taká nijaká, vonku sa nedá nič robiť, tak som zalovila v “indoor” projektoch a pripravila som si inšpiráciu ak sa vám doma nazbierali nepotrebné CD, DVD, alebo Blue Ray disky. Zatiaľ viem rozumne využiť len obaly, samotné médiá zatiaľ čakajú kým niečo vymyslím. Napadol ma už taký správny ITčkársky adventný veniec, možno budúci rok…

Takže čo tie obaly? Najjednoduchšie a pre mňa najviac využiteľné su krabičky na rôzne dôležité veci. Napríklad takéto:krabicka_nite

Tento projekt je veľmi jednoduchý (netreba pri ňom ani moc rozmýšľať) a rýchly, veci potrebné na výrobu sú len obaly a lepiaca pištoľ. Krabičky treba zlepiť tak aby z nich vznikla krabica podľa mojich/vašich predstáv. Ďalej podľa nálady sa dajú použiť na dozdobenie plagáty, zvyšky látok, farbičky, … a hotovo.

Jediná časť pri ktorej sa treba dobre zamyslieť, je návrh krabičky: šírka, dĺžka, výška. Ja mám všetky krabice jednoposchodové, niektoré s vrchnákom, niektoré bez. Ak mám niektoré na háklivom povrchu, podlepujem ich filcom. Jednotlivé obaly vždy najprv zlepím nech sa neotvárajú a potom lepím dokopy. Upozorňujem že tenké obaly nie sú vhodné, vôbec nedržia. Treba použiť klasické, hrubé. Je tu ešte jedna nepríjemná maličkosť, ktorú musím spomenúť. Tým, že zlepené plochy sú dlhé a úzke, pri dlhšom a intenzívnom používaní sa obaly od seba odlepia. Stalo sa to pri prvých prototypoch, keď som krabice používala ako šuflíky: často som ich ťahala za jednu stranu a neboli ani oblepené. Rozpadli sa do pol roka. Tento problém sa mi ešte nepodarilo vyriešiť k mojej spokojnosti, zatiaľ to robím tak, že krabice vždy niečím oblepím, aby krajšie vyzerali a látka/plagát ich pevne držia a neodliepajú sa od seba – krabica na šijacie potreby drží už 5 rokov.
Možno ak by som použila lepšie lepidlo, epoxidové alebo niečo podobné, výsledok by bol lepší. Nižšie vidno spomínanú krabičku na šijacie potreby a vrchnák z tenkých obalov, ten drží už len silou vôle.

Toto je posledný príklad, 2 krabice vedľa seba, jedna je klasická 2*2 obaly a druhá je na šírku jedného obalu:

Tak dúfam že opäť prispejem niečím o týždeň. Dovi!

FacebookpinterestlinkedinFacebookpinterestlinkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *